Vážení rodiče,

školka začala od dubna 2021 používat komunikační platformu LYFLE.

Oč se jedná ?

LYFLE – Školka do kapsy je ta nejsnazší cesta k informacím ze školky. Elektronická nástěnka, bleskové omlouvání dětí, všechny informace, fotky a dokumenty od učitelek na jednom místě – u Vás v kapse. Kdykoliv školka něco do LYFLE přidá, tak Vám hned přijde upozornění na telefon (je potřeba mít staženou aplikaci) a můžete si rovnou procházet a stahovat fotky. To nejlepší na konec – vše na Vaší nástěnce je to, co se týká jen a jen Vašich dětí. Neuvidíte tak informace určené ostatním třídám nebo kroužkům, na které Vaše dítě nechodí / zdroj LYFLE /.

Jak má LYFLE vyřešené GDPR?

S každou školkou podepisujeme Zpracovatelskou smlouvu a Dohodu o mlčenlivosti. Smlouvy jsou sepsané podle doporučení MŠMT a schválené pověřenci pro ochranu osobních údajů. Veškerá data jsou uložena na nadstandardně zabezpečných serverech a jsou zabezpečena na úrovni internetového bankovnictví / zdroj LYFLE /.

Docházka a omluvenky

Rodičům k vytvoření omluvenky stačí několik vteřin. Paní učitelka bude vědět, proč dítě nepřišlo, paní kuchařka připraví o jeden oběd méně. Čas omlouvání zůstává stejný tedy do 7:30 h. Nemusíte volat, psát SMS, vše se nám v aplikaci ukáže.

U dětí s povinnou školní docházkou je velkou výhodou, že již od května 2021 nemusíte psát papírové omluvenky. Budou zaneseny v systému a kontrolním orgánům je předložíme v této podobě.


Aplikace funguje již ve stovkách školek po celé České republice a ve všech se rodiče shodli na tom, že něco takového tu zkrátka chybělo. Přidáváte se tedy k desetitisícům spokojených rodičů a již brzy budete komunikovat se školkou tak, jak je hodno ve 21. století. Chytře, moderně a bleskově! LYFLE – Školka do kapsy / zdroj LYFLE /.

Aktivační e-maily Vám přijdou od školky koncem dubna a začátkem května.

V případě nesnází se můžete ozvat nám a ještě lepší na podpora@lyfle.com

Aplikaci si můžete stáhnout ZDARMA v App Store nebo Obchod Play a také přes QR kódy na plakátku / příloha / nebo na webových stránkách školky.

Navíc můžete LYFLE pohodlně využívat i na počítači.

Samozřejmě nikoho nenutíme k užívání aplikace, ale zdá se, že v době plné změn by nám mohla být tato novinka dobrým pomocníkem.

Děkuji za spolupráci a mějte s námi trpělivost, protože i my se učíme za pochodu.

Sylva Miškovská – ředitelka školy